5 Ağustos 2016 Cuma

PR çalışması ve PR hizmeti şirketiniz için neden önemli?

5 Ağustos 2016 Cuma
PR çalışması yaptırmak, rekabetin hızla arttığı günümüz iş dünyasında şirketlerin hedef kitleleri ile aralarındaki iletişimi sürdürmeleri, potansiyel müşterilere ulaşmaları, online itibarlarını güçlendirmeleri ve medyada daha görünür olmaları açısından büyük önem taşıyor.

PR ajansı aracılığı ile pr hizmeti alan şirketler olsa da hala birçok şirket pr çalışmaları yaptırmaya sıcak bakmıyor. Oysa sınırların kalktığı ve dünyanın yerel bir işletmeye döndüğü günümüzde rekabet gün geçtikçe daha çok zorlaşıyor.

Çağın gerekliliklerini yerine getirmenin yanı sıra rekabetin beraberinde getirdiği zorlukları aşmak da ayrı bir beceri gerektiriyor. Bu aşamada stratejik danışmanlık ve tanıtım bir adım daha öne çıkıyor.

Şirketler artık “Nasıl daha fazla satarım?” sorusundan daha çok “Marka ve kaliteyi nasıl oluştururum?” sorusunun cevabını aramaya başladı.

Dünyanın en iyi ve en kaliteli ürününü en ucuza üretiyor olabilirsiniz ya da rakiplerinize oranla çok daha ucuza hizmetler sunabilirsiniz.

Yaptıklarınızdan hedef kitlenizin ya da potansiyel müşterilerinizin haberi yoksa geri dönüşü olmayan bir hizmet sunmanın ya da ürün üretmenin hiçbir anlamı yok. İşte bu noktada devreye PR (halkla ilişkiler) giriyor.

PR hizmeti alarak tüketici bilinci oluşturma, yatırımcılar tarafından fark edilebilme, marka bilinirliğini artırma, markayı büyütme, marka hakkında hedef kitleyi ve potansiyel müşterileri bilgilendirme gibi çok önemli avantajlar elde edebilirsiniz.

PR hizmeti almak çok maliyetli görünse de bütçenize en uygun çalışmalar ile maksimum fayda sağlamanız hayal değil.

İnternet kullanımının hızla arttığı günümüzde danışmanlık hizmeti sunduğum şirketlere dijital pr çalışmalarına yönelmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuyorum.

Tüketiciler artık her yerden internete girebiliyor. Yeni duydukları bir ürün, marka ya da hizmet ile alakalı ilk araştırmayı arama motorundan yapıyorlar.

İnternet ortamında görünür değilseniz, bir kurumsal web siteniz yoksa, sosyal medyada yer almıyorsanız, şirketiniz ile ilgili haberleri ve gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmıyorsanız, medyada haber olarak yer almıyorsanız pr hizmeti alan rakiplerinize oranla daima bir adım geride olacaksınız.

ÖNERİ: Bütçenize uygun, nitelikli pr çalışmaları konusunda destek almak istiyorsanız bana medyaistasyonu@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. Şirketiniz, ürün ve hizmetleriniz için en etkili çalışmaları birlikte yürütelim.

Bilgi paylaştıkça güzel, paylaşır mısınız?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Medya İstasyonu - Blog Yazarlığı, İçerik Pazarlama, Tanıtım Yazısı, Blog açmak, Haber Sitesi Kurmak Haber Sitesi kurmak ·