Hakkımda

Merhaba ben Engin Gürşen,

Medya İstasyonu adlı bu blogun kurucusuyum.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum.

İstanbul'da günlük olarak çıkan birkaç gazetede muhabir, internet editörü, köşe yazarı olarak görev yaptım.

Daha sonrasında dijital pr & halkla ilişkiler, içerik editörlüğü ve blog yazarlığı alanına yöneldim. Bu  alanlarda uzmanlaşarak birçok marka ve web sitesi için kaliteli içerik ürettim. İçerik yazımının yanı sıra danışmanlık da veriyorum. 

Öğrencilik dönemimde Blogger üzerinden açtığım bir blog ile yazma deneyimimi geliştirmeye başladım. Daha sonraki süreçte kendi imkanlarımla haber sitesi Uzhaber (www.uzhaber.com) ve birkaç site daha faaliyete geçirdim.

Blog yazarlığına nasıl başladım?

Blog yazarlığına başlamam şöyle oldu: Üniversite son sınıfta okurken "İnternet gazeteciliği" adlı bir ders vardı. Bu dersin ödev konusu da bir internet günlüğü (blog) hazırlamaktı. İlk önce kendi ismim ile derste kullanmak için bir blog açtım. Onun üzerinde çok fazla durmadım. Mezun olduktan sonra basit bir haber blogu kurdum. Birkaç ay blog haberciliği ile uğraştım. 2013 Nisan'da Medya İstasyonu'nu açtım.

Blogun ismi nereden geliyor?

Blogumun ismini Medya İstasyonu koymamdaki amaç blog, içerik pazarlama, sosyal medya, internet haberciliği, dijital pazarlama gibi konular ile ilgilenen kişilerin yolunun er ya da geç düşeceği bir mecra oluşturabilmekti. İstasyonlar bazen boşalsa da hiç yolcusuz kalmaz. Medya İstasyonu da öyle... Bir ziyaretçi gider diğeri gelir. İstasyon, hiç boş kalmaz.

Uzmanlık alanlarım

* İnternet haberciliği (Haber sitesi kurmak, haber sitesi yönetimi, haber sitesi SEO, haber sitesi tanıtımı, haber yazımı)

* İçerik üretimi (Özgün ve faydalı içerik ihtiyacı olan kişilere ya da şirketlere içerik yazarlığı, blog yazarlığı ve kurumsal web sitesi içerikleri konularında destek veriyorum.)

* Danışmanlık (Online habercilik sektörüne adım atmayı düşünen, gazete-dergi çıkarmak, haber sitesi, blog kurmayı düşünen şirket ve kişilere danışmanlık hizmeti veriyorum.)

* SEO çalışmaları (Doğal SEO, Tanıtım yazısı, Link inşası için çözümler sunuyorum.)

* Dijital PR & Halkla İlişkiler çalışmaları (Basın bülteni yazımı, basın bülteni dağıtımı, ayrıntılı raporlama, medya veritabanı ve basın bülteni optimizasyonu, iletişim danışmanlığı, kişisel PR hizmetleri sunuyorum.)

* Eğitim çalışmaları (İçerik editörlüğü & blog yazarlığı eğitimi, internet gazeteciliği eğitimi, dijital pr eğitimi)

İletişim ve işbirliği talepleriniz için: medyaistasyonu@gmail.com

Not: Maillerinizi gün içinde cevaplayacağım.

Hoşçakalın...

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Medya İstasyonu - Blog Yazarlığı, İçerik Pazarlama, Tanıtım Yazısı, Blog açmak, Haber Sitesi Kurmak Haber Sitesi kurmak ·