18 Şubat 2017 Cumartesi

Firma tanıtımı internette en etkili nasıl yapılır?

18 Şubat 2017 Cumartesi
Firma tanıtımı yapmak, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak açısından büyük önem taşıyor. Firma, marka ve şirket sayısının hızla arttığı günümüz iş dünyasında birçok firma sahibi tanıtım ve reklam çalışmalarına yeterince önem vermiyor.

Firma-şirket tanıtımı için en etkili mecra internet. Bu yüzden firmaların internette görünür olmaları büyük önem taşıyor. Hala bir web sitesi olmayan ya da mevcut web sitesi biçim ve içerik bakımından çağın gerisinde kalmış firmalar bulunuyor.

Firma tanıtımı nasıl yapılır? Firma tanıtımı yapmak isteyenlere tavsiyeler

Firmanızın mutlaka kurumsal bir web sitesi olmalı. Kurumsal web sitesi, internetteki yüzünüz olacağından dolayı profesyonel bir şekilde oluşturulmalı. Mobil uyumlu, kaliteli görseller içeren, gözü yormayan bir firma web sitesi teması seçmeye özen gösterin.

Hakkımızda, vizyon, misyon, ürün ve hizmetlerimiz, referanslar, blog, iletişim gibi alanlarda profesyonelce oluşturulmuş içerikler yer almalı. Bu konuda bir içerik editörü ile çalışmanızı öneriyorum.

Firmanıza ait sosyal medya hesaplarını mutlaka oluşturun. Facebook, Instagram, Twitter önemli. Ayrıca müşterileriniz daha yakın iletişim kurmak açısından WhatsApp'ı da kullanabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınız üzerinden firma, ürün ve hizmetler, sektör hakkında bilgilerin yanı sıra hedef kitlenize faydalı olacak bilgileri de paylaşmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler paylaşımların çok sık olmaması ve reklamdan uzak olması. Bu konuda sosyal medya uzmanı ile de çalışabilirsiniz.

Kurumsal blog, firma web sitenizin internet üzerinde dikkat çekmesi, potansiyel müşterilerinizin markanız hakkında bir izlenim kazanması açısından önemli. Düzenli olarak güncellenen blog sayfası ile firma web sitenize organik ziyaretçi çekmeniz kolaylaşacak.

Kurumsal web sitenizin Google'da daha üst sıralarda yer alması açısından SEO çalışması büyük önem taşıyor. Doğal ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilecek SEO çalışması ile sitenizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada kurumsal SEO alanında kaliteli hizmet veren, gerçekçi çözümler sunan SEO ajanslarını ya da SEO uzmanlarını tercih edin.

Firma tanıtım konusunda en etkili mecraların başında medya yer alıyor. Ürün, hizmetleriniz, sosyal projeleriniz ya da sektöre yönelik değerlendirmeniz ile medyada yer almak prestij katacağı gibi potansiyel müşterilerin sizi farketmesini de sağlayacak.

Bu noktada bir PR ajansı ile çalışabilir, basın bülteni dağıtımı hizmeti sunan servislerden destek alabilir ya da iletişim danışmanlığı hizmeti veren kişiler ile çalışabilirsiniz. Basın bülteni ve şirketler haberlerinizin medyada yer alması rekabetin hızla arttığı iş dünyasında çok önemli. Medya iletişimi konusunda ne kadar etkili çalışmalar yaparsanız markanız o kadar daha iyi bir konuma gelecektir.

Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımında profesyonel blogger'lardan da destek alabilirsiniz. Düzenli olarak kaliteli içerik üreten, bir hedef kitlesi olan blogcular size faydalı olacaktır.

Firma tanıtım yazısı, firma tanıtım maili gibi profesyonel içerikler ile de hedeflediğiniz kitlenin dikkatini e-posta pazarlama yöntemini kullanarak çekebilirsiniz.

İşbirliği: Firma tanıtımı, iletişim danışmanlığı, PR çalışması ve profesyonel içerik üretimi konusunda destek almak isterseniz bana medyaistasyonu@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. Markanıza değer katacak çözümler ile online görünürlüğünüzü artırmaya yardımcı olabilirim.Bilgi paylaştıkça güzel, paylaşır mısınız?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Medya İstasyonu - Blog Yazarlığı, İçerik Pazarlama, Tanıtım Yazısı, Blog açmak, Haber Sitesi Kurmak Haber Sitesi kurmak ·