27 Kasım 2015 Cuma

Teknoloji siteleri kaliteye ve markalaşmaya odaklanmalı

27 Kasım 2015 Cuma
Teknoloji ile alakalı konular, internette en çok ilgi gören içerikler arasında yer alıyor. Teknoloji alanındaki son gelişmeleri yakından takip etmek isteyenler teknoloji portallarını, teknoloji bloglarını düzenli olarak ziyaret ediyor.

Teknolojiye ilginin son yıllarda daha çok artması ile birlikte internet üzerinden yayın yapan teknoloji sitesi sayısında da ciddi bir artış yaşanmaya başladı. Yeni bir web sitesi açmak isteyen birçok kişinin teknoloji sitesi açmaya yöneldiği dikkatlerden kaçmıyor.

Bu kadar fazla teknoloji sitesinin olduğu bir ortamda aradan sıyrılmak, nitelikli ve istikrarlı bir yayıncılık yapmak açısından habercilik ilkelerini de göz önünde bulundurarak bir yayın çizgisi oluşturmak gerekiyor.

Son yıllarda açılan birçok teknoloji sitesinde teknoloji haberlerinden fazlası yok. Oysa teknolojide gelişmeleri, öngörüleri de okuyucularla paylaşmak, analizlere yer vermek sadık ve kaliteli bir takipçi kitlesi edinmek açısından önemli.

Teknoloji alanında marka olmuş sitelere baktığınızda birçoğunun analiz ve güçlü yorumlar ile büyüdüğünü görebilirsiniz.

Teknolojinin hayatımızın odak noktalarından biri olduğu şu zamanda sadece klasik teknoloji haberlerinin yer aldığı bir site ile başarılı ve kalıcı olmak çok zor.

Markalaşmak için çok daha fazlasına ihtiyaç var. En önemlisi ziyaretçi dostu bir web sitesi hazırlamak. Kullanıcıların tekrar ziyaret edecekleri, sadık okuyuculara dönüşeceği yayınlar başarılı olabiliyor.

Genel teknolojiden ziyade alt dallarda uzmanlaşmak başarı açısından ayrıca önemli. Donanım haberleri, akıllı telefonlar, giyilebilir teknolojiler, nano teknolojiler, 3d yazıcılar, drone'lar önümüzdeki süreçte daha da önemsenecek.

Teknoloji sitesi açmak isteyen ya da mevcut sitesini daha iyi bir noktaya taşımak isteyenlere markalaşmaları adına içeriklerini zenginleştirmelerini ve profesyonel yayıncılık ilkesi ile hareket etmelerini öneriyorum. Özgün içeriğin her geçen gün önem kazandığı internet dünyasında kalıcı olmak için geleceğe yatırım yapmak gerekiyor.

Fırsat buldukça teknoloji ile alakalı yeni yayınları, daha önce hiç ziyaret etmediğim mevcut siteleri inceliyorum. Markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen web sitelerinin olduğu da gözümden kaçmıyor.

Teknoloji, internet, sosyal medya, yazılım, oyun, webmaster ve donanım haberleri gibi birçok güncel içeriği 2010'dan beri teknoloji okurlarına sunan Teknobeyin düzenli olarak takip ettiğim teknoloji portallarından biri.

Teknoloji ile ilgili güncel gelişmeleri, alternatif  içerikleri takip edebileceğiniz bir portal olarak kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Teknobeyin sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Bilgi paylaştıkça güzel, paylaşır mısınız?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Medya İstasyonu - Blog Yazarlığı, İçerik Pazarlama, Tanıtım Yazısı, Blog açmak, Haber Sitesi Kurmak Haber Sitesi kurmak ·