29 Kasım 2013 Cuma

Oyun sitelerine ilgi artıyor

29 Kasım 2013 Cuma
Oyun siteleri, son yıllarda internet dünyasında en çok öne çıkan siteler olmaya başladı. İnternet üzerinden kolayca oynanan her çeşit oyun, oyun tutkunu birçok internet kullanıcısına keyifli anlar yaşatıyor. İçinde binlerce ilgi çekici ve heyecanlı oyunu barındıran oyun siteleri sayesinde en gözde oyunlara tek tıkla ulaşmak mümkün oluyor.

İnternetin henüz hayatımıza girmediği dönemlerde oynadığımız oyunları bile artık oyun sitelerinde kolay bir şekilde oynayabiliyoruz. İnternetsiz dönemin en önemli oyun araçları olan Atari 2600 (kara kutu) Commodore 64, Amiga 500, Sega Mega Drive, Sega Master System, Sony Playstation, televizyona takılan kasetli 8 bit atariler ve ilk nesil PC oyunları artık yerini daha güzel grafiklere sahip olan, basit ve zevkli oyunlara bıraktı.

Flash oyunların öne çıkması ile birlikte basit oyunlara da kalite gelmeye başladı. Her geçen gün çeşitlenen oyunlar ile eski nesil oyunların pabucu dama atılmaya başlandı.

Oyun sitelerinin kullanıcılar tarafından rağbet görmesi, oyun sitesi açarak bu alanda kendine yer edinmek isteyenlerin peş peşe oyun sitesi açmasına neden oldu. İnternet, kısa bir sürede oyun siteleri ile dolmaya başladı.

Oyun sitelerinin hızla artması, oyun meraklılarının sürekli güncel, seçmece ve farklı oyunlar sunan sitelere yönelmesini beraberinde getirdi. Oyun sitelerinin bol olduğu bir ortamda zaman içinde nitelikli, kolay kullanıma ve güzel bir arayüze sahip olan sitelere ihtiyaç duyulmaya başlandı.

Zaman zaman ben de boş zamanlarımda ya da mola anlarımda oyun sitelerine girerek birkaç basit oyunla kafamı dağıtıyorum. Son zamanlarda oyun oynamak için Oyun10 adlı oyun sitesini sıkça ziyaret ediyorum. Birçok farklı kategoride güncel ve eğlenceli oyunların yer aldığı sitede 7'den 77'ye her yaşa hitap eden online oyunları oynamak mümkün.

Sitede yer alan başlıca oyun türleri: silah oyunları, araba oyunları, dövüş oyunları, spor oyunları, zeka oyunları, kızlara yönelin oyunlar  macera oyunları, motor oyunları, savaş oyunları, iki kişilik oyunlar, yarış oyunları.

AdvertorialBilgi paylaştıkça güzel, paylaşır mısınız?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Medya İstasyonu - Blog Yazarlığı, İçerik Pazarlama, Tanıtım Yazısı, Blog açmak, Haber Sitesi Kurmak, Özgün İçerik Haber Sitesi kurmak ·